Diagnostyka – Pełna, Szybka, Precyzyjna

Szukasz specjalisty? Kardiologa, Internisty, Nefrologa czy Reumatologa?
Potrzebujesz dodatkowych badań?
Chcesz się poradzić?

Diagnostyka - Pełna, Szybka, Precyzyjna

Ergospirometria - Próba Wysiłkowa Maksymalna z analizą gazów oddechowych

Podczas tego badania określamy dokładnie co dzieje się w poszczególnych fazach wysiłku, aż do maksymalnego. Sprawdzimy kiedy spalasz najwięcej tłuszczu a kiedy masz największy wydatek kaloryczny. Zbadamy kiedy wysiłek jest tlenowy, a kiedy beztlenowy.
Możemy określić dokładne strefy tętna.
Badanie daje nam jeszcze wiele innych ważnych informacji, które pozwolą dokładnie zaplanować plan aktywności.

Badanie polega na ocenie zawartości gazów wydechowych u pacjentów w trakcie wysiłku fizycznego. Jest zaawansowanym badaniem, pozwalającym ocenić wydolność organizmu oraz określić próg beztlenowy (maksymalne obciążenie, przy którym organizm przechodzi z metabolizmu tlenowego na beztlenowy). Ergospirometria umożliwia także ocenę postępów treningu.

Ryzyko Nagłej Śmierci Sercowej - Ocena SDS

Ocena SDS – dzięki innowacyjnemu modułowi firmy BTL – ocenę Pacjenta możemy wzbogacić o anazlizę ryzyka zatrzymania krążenia. Jest to badanie przesiewowe zgodnie z aktualnymi wytycznymi. Badanie aktualnie wymagane przez FIFA czy UEFA.

U osób które zmarły podczas wysiłku – najczęściej nie ma objawów przepowiadający. Ale okazuje się, że analiza SDS może wyłonić część pacjentów, obciążonych podwyższonym ryzykiem.

Echokardiografia

Dokładne badanie obrazujące serce. Dlaczego jest potrzebne – aby wykluczyć wszystkie patologie, które mogą stanowić zagrożenie dla maksymalnych wysiłków. Warto wykonać przed każdym badaniem wysiłkowym.
Czego się dowiemy – kurczliwość serca, jak działają zastawki w sercu, czy nie ma jakiś anomalii wrodzonych czy nabytych.

Echokardiografia przezklatkowa jest w pełni bezpieczną, nieinwazyjną metodą obrazowania serca, która wykorzystuje fale ultradźwiękowe. W trakcie badania otrzymujemy w czasie rzeczywistym ruchomy obraz pracującego serca. Możliwa jest ocena funkcji lewej i prawej komory, morfologii i funkcji zastawek. W razie potrzeby i w określonych wskazaniach badanie możemy rozszerzyć o badanie kontrastowe, badanie obciążeniowe oraz echokardiografię przezprzełykową.

Holter EKG

Badanie polega na ciągłym zapisie EKG pacjenta, najczęściej 24 godziny. Zapis jest następnie analizowany za pomocą odpowiednich programów. Pozwala na zidentyfikowanie istotnych klinicznie zaburzeń rytmu i przewodzenia serca. Jednocześnie możliwa jest ocena średniej, minimalnej i maksymalnej akcji serca a także dobowej zmienności.

Nasi pacjenci są podczas badania monitorowani on-line! co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo!

Holter Ciśnieniowy

Badanie polega na monitorowaniu ciśnienia tętniczego krwi w określonych interwałach. Zwykle trwa 24 godziny. Pacjent nosi założony na ramieniu mankiet, urządzenie kilka razy na godzinę mierzy ciśnienie tętnicze. Badanie umożliwia ocenę skuteczności farmakoterapii nadciśnienie tętniczego, również w ciągu godzin nocnych. Ponadto eliminuje fałszywie wysokie pomiary w pomiarach gabinetowych (nadciśnienie białego fartucha)

Spirometria

Dlaczego trzeba? Bo dowiemy się czy nasze płuca są sprawne i w jakim stopniu. Określimy jaki wpływ na płuca ma smog czy palenie. Dowiesz się jakie masz rezerwy podczas wysiłku.

Próba Wysiłkowa - Badanie Wysiłkowe Submaksymalne

Badanie polega na rejestracji EKG pacjenta w trakcie wysiłku. Wykonywane jest na bieżni ruchomej lub ergometrze rowerowym. W trakcie zwiększania obciążenia zgodnie z dostępnymi protokołami ocenie poddana jest odpowiedz serca i układu krążenia na wysiłek. Za pomocą oceny przemieszczenia odcinka ST oceniane jest prawdopodobieństwo wystąpienia choroby niedokrwiennej serca. Próba wysiłkowa pozwala także na określenie progu bezpieczeństwa stosowanego obciążenia.

MSS - Maksymalny Stan Stały

To okres wysiłku często submaksymalnego, w czasie którego produkcja mleczanów nie rośnie, przez co nie dochodzi do nadmiernego zakwaszenia organizmu. To poziom wysiłku, który można kontynuować tylko jakiś czas – ale daje wymierne korzyści. Wszystko wyjaśnimy na wizycie specjalistycznej.

Badania Biochemiczne

Każdy duży wysiłek fizyczny wiąże się z przesunięciami elektrolitów – zadbamy i doradzimy jak temu przeciwdziałać.
Ale żeby móc o to dbać musimy wiedzieć, ze organizm jest w homeostazie – do tego potrzebujemy kilku ważnych badań z krwi.

Przy współpracy z Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej oraz z Klinikami Uniwersyteckimi, jesteśmy wstanie przeprowadzić szczegółowe badania biochemiczne zarówno te standartowe ale i te najbardziej wyszukane na świecie!

Konsultacja Specjalistyczna i Plan Aktywności

To moment, w którym specjalista podsumuje uzyskane wyniki i omówi z Tobą jakie ma to znaczenie. Przeanalizuje gdzie są niebezpieczeństwa, a gdzie najlepiej skupić się podczas treningów (samemu czy z Trenerem).

Porada Dietetyczna/ Analiza Antropometryczna

Dietetyk doradzi jak zaplanować posiłki przed i po aktywności. Jak zmienić nawyki żywieniowe aby łatwiej tracić kilogramy.

Analiza Antropometryczna – z wykorzystaniem analizatora Tanita pozwoli dokładnie ocenić aktualny skład oraz jego zmiany w czasie.

Szczegółowa analiza z wykorzystaniem aparatu Tanita, pozwala monitorować skład własnego ciała dokładnie i regularnie, monitorować własne osiągnięcia, tam gdzie często nas najbardziej interesują.

Polisomnografia

Juz niedługo rozszerzymy naszą ofertę o to badanie –

Śpimy 1/3 naszego życia – dlatego dobry sen to podstawa i bezpieczeństwa i komfortu.

Diagnostyka bezdechu sennego. W połączeniu z pozostałymi metodami diagnostycznymi szczególnie z Holterem EKG, echokardiografią pozwala określać nie tylko stopień bezdechu ale i ryzyko poważnych powikłań, związanych z tym schorzeniem.

USG Naczyniowe

Oceniamy dokładnie funkcję naczyniową zarówno żył jak i tętnic. Podpowiemy jakie to ma znaczenie dla codziennego życia.

USG Jamy brzusznej

Już niedługo – pełne spektum badań ultrasonograficznych — Wspaniali specjaliści ocenią dokładnie wszystkie aspekty waszego ciała!

Umów się na wizytę

+48 450 005 112
rejestracja@serwer2033582.home.pl

Instytut Ruchu RunMed
ul. Władysława Żeleńskiego 86,
31-353 Kraków