Obudź w sobie wewnętrzne dziecko

1 Czerwca kojarzy nam się z Dniem Dziecka, małymi pociechami, które wywołują na naszych twarzach uśmiech a w sercu rozpiera nas rozkosz!
Niestety zapominamy, że każdy z nas ma w sobie dziecko, którego nie można zabić!
Dlatego mamy dla was dzisiaj mały eksperyment.
Przed Wami 7 kroków, by obudzić małą Ciebie/ małego Ciebie.

 1. SKACZ Z RADOŚCI – Teraz, kiedy jesteś dorosły/dorosła, wyrażana przez Ciebie ekscytacja czy radość najczęściej pewnie obejmuje uśmiech, zaciśnięte i uniesione w górę pięści, może cicho wypowiedziane „jest!” albo „udało się!”. A pamiętasz może, kiedy ostatni raz dosłownie podskoczyłaś/ podskoczyłeś z radości?
 2. WIERZ W SWOJE MARZENIA! – W świecie, w którym badania naukowe są podstawą do wyciągania wniosków, pozwól sobie uwierzyć w niewiarygodne życie. Wiara i nazywanie marzeń sprawia, że:
  1) dostrzegasz to, czego pragniesz,
  2) te pragnienia stają się cenniejsze
  3) rozwijasz swoją wyobraźnię, pozwalając odpłynąć swoim myślom w świat nie zawsze rzeczywisty, ale jakże inspirujący!
 3. BAW SIĘ – Pielęgnuj swoje wewnętrzne dziecko, pozwalając sobie na wygłupy z przyjaciółmi lub czerpiąc przyjemność z aktywności, której normalnie byś się nie podjął/ nie podjęła. Wykonanie kroku, w którym koncentrujesz się po prostu na zabawie i wyzwoleniu energii, może wywołać… uczucie cudu życia związanego z odrywaniem głowy od nieustannych myśli i ocen, których pełno w dorosłym życiu. Mając to na uwadze, pozwól sobie na zabawę, zanim się nad tym w pełni zastanowisz, i przeżyj dreszczyk emocji.

 4. RYSUJ, WYJEŻDŻAJĄC ZA LINIE– Zadanie na pozór proste (to tylko rysunek?), zauważ jednak, że często spędzamy nasze dni obudowane granicami i konsekwencjami – boimy się przekroczyć linie. Podczas gdy te koncepcje określają naszą strefę komfortu, czasami zburzenie tych ścian, a także ujawnienie naszych niedoskonałości prowadzi nas do miejsca, gdzie możemy rozbudzić naszą kreatywność, doświadczyć i nauczyć się więcej.

 5. KOCHAJ BEZWARUNKOWO – Dlaczego sznurujemy naszą miłość? Kiedy nauczyliśmy się to robić? Jedną z najpiękniejszych kwestii dotyczących dzieci jest ich zdolność do kochania. Bezwarunkowo kochają swoje rodziny, sąsiadów, codzienne doświadczenia i ludzi z różnych środowisk – uwielbiają kwestionować świat! Odzyskaj swoją zdolność kochania bezwarunkowo – nawet jeśli trwa to tylko godzinę.

 6. DBAJ O SIEBIE! – Dzieci do pewnego czasu mają mocno ograniczoną perspektywę świata – wszystko jest ze względu na nie i dla nich. Nie chodzi o to, byście nagle stali się pępkiem świata, ale musicie przyznać, że w biegu życia zdarza się zapomnieć o sobie samym, co? Zapytajcie siebie, czego aktualnie potrzebujecie? Może za dużo pracujecie i przydałby się dzień wolnego?
 7. ZADAWAJ PYTANIA! – Nie bez powodu mówi się, że dzieci są najlepszymi filozofami – świat nieustannie je zadziwia, jest dla nich niezrozumiały. Z tego powodu nieustanne zadają pytania i szukają rozwiązań. Nie istnieje dla nich niemożliwe i “bo tak już jest”, które bywa blokujące w dorosłym życiu. Spróbuj pobudzić swoją wyobraźnię oraz kreatywność, pytając i dobrze się przy tym bawiąc.

  Rozkoszuj się swoim wewnętrznym dzieckiem, dostrzeż jego siłę i ciesz się jego aktywnością w Tobie !